NIP Računalništvo

Digitalna pismenost je zmožnost uporabe digitalnih naprav in spleta učinkovito ter etično. Razvijanje digitalne pismenosti je vključeno v učne načrte vseh predmetov v osnovni šoli in jih razvijajo vsi učitelji. Digitalna pismenost je sicer zaželena in potrebna, ni pa zadostna za modernega človeka, saj ne ponuja intelektualnih izzivov, ki jih potrebujejo učenci, da bi postali uspešni posamezniki v tehnološko razviti družbi.

Potrebno je poznati tudi ozadje delovanja informacijsko-komunikacijske tehnologije. Poznati je potrebno računalniške koncepte in metode, znati problem razdeliti na manjše probleme, poenostavljati in modelirati. Ta znanja bodo slovenski osnovnošolci imeli možnost pridobivati pri neobveznem izbirnem predmetu računalništvo v drugem vzgojno-izobraževalnem obdobju.

V prehodnem obdobju, od septembra 2014, se bo neobvezni izbirni predmet izvajal le v 4. razredu. Od septembra 2015 bo šola ponujala neobvezne izbirne predmete v 4. in 5. razredu. Od septembra 2016 bo šole ponujala in izvajala neobvezne izbirne predmete v vseh treh razredih (4., 5. in 6. razred) drugega vzgojno-izobraževalnega obdobja.

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)